הפקולטה למדעי החברה ע"ש שמואל והרטה עמיר

הפקולטה למדעי החברה שואפת להקנות לתלמידיה השכלה מעמיקה ורחבה במגוון תחומי דעת במדעי החברה, ולהכשיר את דור העתיד של החוקרים בקידום הידע וההבנה אודות האדם והחברה בה הוא חי ופועל.

אודות הפקולטה

בית הספר למדעי-המדינה

בית הספר למדעי-המדינה הוא אחד המרכזים הגדולים והבולטים בארץ למחקר והוראה בתחומים של פוליטיקה ישראלית,רעיון מדיני, יחסים בינלאומיים, מדיניות ציבורית, מנהל ציבורי, שלטון מקומי ופוליטיקה השוואתית. בתוכניות השונות של בית הספר למדעי המדינה לומדים מדי שנה כ-1300 סטודנטים שמתוכם כ-650 סטודנטים לתואר ראשון וכ-650 סטודנטים לתואר שני

לאתר בית-הספר

בית-הספר לקרימינולוגיה

ביה"ס לקרימינולוגיה מקנה ידע אינטרדיסציפלינרי לשם ניתוח והבנה של פשיעה, סטייה חברתית וקורבנות, במקביל לפיתוח מיומנויות אקדמיות וכלים מעשיים להערכת תופעות שונות מעולם הקרימינולוגיה. הלימודים מקנים בסיס מתודולוגי ויכולות יישום ידע למטרות השתלבות בארגוני אכיפת חוק, משפט, מניעה ושיקום. התואר שני נלמד במסגרת התמחויות. חברי הסגל מנחים דוקטורנטים בתחומי הקרימינולוגיה.

לאתר בית-הספר

החוג לגאוגרפיה ולימודי סביבה

החוג לגאוגרפיה באוניברסיטת חיפה, נוסד בשנת 1964/5. מראשיתו טיפח החוג את הקשר בין מחקר והוראה של נושאים מתחומי הגיאוגרפיה של האדם ונושאים מתחום הגיאוגרפיה הפיסית.

לאתר החוג

החוג לכלכלה

מטרת לימודי הכלכלה להקנות ידע עיוני וכלים לניתוח ולהבנה של בעיות כלכליות, הן ברמת הפירמה והצרכן והן ברמת המשק הלאומי על קשריו הבינלאומיים. במסגרת החוג אפשר לשלב התמחות משנית בשטחים ספציפיים.

לאתר החוג

החוג למדעי המחשב

החוג למדעי המחשב באוניברסיטת חיפה משלב מחקר ברמה בינלאומית עם מצוינות בהוראה. תחומי המחקר כוללים הן תיאוריה של מדעי המחשב והן תחומים יישומיים. חברי הסגל מפרסמים את עבודותיהם בבמות בינלאומיות מהשורה הראשונה, וזוכים בעקביות בפרסים ובמענקי מחקר. החוג נהנה מתמיכתו של מכון קיסריה-רוטשילד ליישומים בין-תחומיים של מדעי המחשב.

לאתר החוג

החוג למערכות מידע

מערכות מידע הן תוכנות וטכנולוגיות אשר מאפשרות את ניהולם היעיל והמוצלח של אירגונים מודרניים. מערכות אלה מהוות את התשתית התעשייתית המרכזית של חברת המידע ונמצאות בכל מקום: בבנקים וחברות ביטוח, בחברות תעשיתיות ובחנויות אינטרנטיות, במשרדי ממשלה, בבתי משפט, ובארגונים ללא מטרת רווח. חלק עצום מפעילות הארגונים הללו לא ניתן כלל לביצוע כיום ללא נוכחותן של מערכות המידע.

לאתר החוג

החוג לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה

החוג לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה באוניברסיטת חיפה מהווה מוקד לפיתוח תאוריות ולעריכת מחקרים בחזית המדעית של הסוציולוגיה והאנתרופולוגיה. באמצעות המשגות תאורטיות ושיטות מחקר מתקדמות חברי הסגל בחוג חותרים לענות על שאלות מרכזיות לגבי העולם החברתי, האופן שבו הוא מאורגן, והעקרונות על פיהם הוא פועל. הלימודים בחוג עוסקים בבחינה שיטתית של החברה האנושית וזיהוי דפוסים כלליים בהתנהגותם של יחידים, קבוצות ומוסדות, והיחסים ביניהם.

לאתר החוג

החוג לסטטיסטיקה

בעולם שבו כמות המידע העצומה הולכת וגדלה, נודעת חשיבות רבה לקבלת החלטות מושכלת על סמך ניתוח נתונים מדויק ומקיף. תורת הסטטיסטיקה עוסקת בדיוק בנושא זה, ומשמשת מקבלי החלטות במוסדות פיננסיים, תעשיית ההי-טק, מוסדות ממשלתיים, מחקר רפואי, ובמקומות רבים נוספים.

לאתר החוג

החוג לפסיכולוגיה

החוג לפסיכולוגיה באוניברסיטת חיפה הוא בין החוגים המובילים בתחום הפסיכולוגיה בישראל. תכניות הלימודים של החוג מתמקדות בקידום המחקר המדעי בתחומים השונים של הפסיכולוגיה ובהענקת הכשרה טיפולית ויעוצית ברמה גבוהה.

לאתר החוג

החוג לתקשורת

החוג לתקשורת הוא אחד המובילים בארץ ובעולם בתחום חקר התקשורת. בעשרים שנות קיומו, הכשיר החוג מאות בוגרים שהשתלבו במגוון מקצועות התקשורת – עתונות, יחסי ציבור, פרסום, דוברות, ניו מדיה ועוד.

לאתר החוג

התוכנית הבינתחומית לתואר שני בהתפתחות הילד

התוכנית נועדה לשדרג באופן משמעותי את איכות עבודתם ומעמדם המקצועי של התלמידים. מטרתה להרחיב ולהעמיק את הידע של אנשי המקצוע העובדים עם ילדים ובני נוער בתחומי ההתפתחות, וכן להקנות כלים להסתכלות ביקורתית ולבנייה של תוכניות התערבות והדרכה וכן של כלי הערכה.

לאתר התוכנית

חדשות ואירועים 

קול קורא פתוח לגיוס חברי סגל חדשים

Smiley face

עידית: קהילת דוקטורנטים מצטיינים
במדעי החברה

IDIT campaign 2017

"בית השיטה"

הבית לכלי מחקר, כתיבה והוראה במדעי החברה. 

 

אודות הפקולטה למדעי החברה ע"ש שמואל והרטה עמיר

הפקולטה למדעי החברה שואפת להקנות לתלמידיה השכלה מעמיקה ורחבה במגוון תחומי דעת במדעי החברה, ולהכשיר את דור העתיד של החוקרים בקידום הידע וההבנה אודות האדם והחברה בה הוא חי ופועל. הפקולטה מדגישה מצויינות מחקרית ואקדמית ובתוך כך מציעה מסגרות לימודיות תחומיות ובינתחומיות בתחומי מחקר וידע כדלקמן: גיאוגרפיה ולימודי סביבה, סטטיסטיקה, מדעי המדינה, פסיכולוגיה, תקשורת, מערכות מידע, קרימינולוגיה, כלכלה, סטטיסטיקה, מדעי המחשב, התפתחות הילד, לימודי שלום וניהול סכסוכים, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה ותקשורת. תוכניות הלימוד המגוונות במדעי החברה משלבות ידע תיאורטי ומעשי, ומיועדות להקנות לבוגריה כלים ליישום הידע במגוון רחב של מקצועות ועיסוקים בעזרתם יוכלו לפתח ידע עיוני, מחקרי ויישומי של תחומי הדעת השונים.

איך למצוא אותנו? 

תכנית "יקיר" - הוקרה ופרסים בפקולטה

ברכת הדיקאן

Eran Vigoda Gadot

הפקולטה למדעי החברה היא מהראשונות שקמו באוניברסיטת חיפה ועד היום היא מהווה ציר מרכזי ומוביל בה בתחומי המחקר, ההוראה והתרומה הציבורית. היא כוללת כיום שני בתי ספר (בי"ס למדעי המדינה על שלוש מחלקותיו לתואר שני בממשל ורעיון מדיני, יחב"ל ומנהל ומדיניות ציבורית, ובי"ס לקרימינולוגיה), תשעה חוגים (פסיכולוגיה, סוציולוגיה, אנתרופולוגיה, מדעי מחשב, כלכלה, מערכות מידע, סטטיסטיקה, גאוגרפיה ואיכות סביבה, תקשורת) ושלוש תכניות עצמאיות (התכנית הבינלאומית והתכנית הבינתחומית להתפתחות הילד, והתכנית ללימודי שלום וניהול סכסוכים). חברים בה קרוב ל-160 חברי סגל מעולים בעלי מוניטין בינלאומי רב. עבודתם נתמכת בפעילות מקצועית ואיכותית של צוות מנהלי בן עשרות עובדים מסורים. כל אלה משרתים אוכלוסייה מגוונת של אלפי סטודנטים ישראליים המגיעים מכל שכבות החברה בישראל, מייצגים אזורי פריפריה ומרכז, קבוצות אתניות שונות, וכולם לומדים בסביבה של כבוד הדדי, שיתוף פעולה וסובלנות מרשימים. לטקסט המלא 

 

 

קרא עוד...